HORSEMAN, Horseman - web lidiček zajímajících se o výcvik koní a jezdců formou Natural Horsemanship, Přímou komunikaci s koňmi, Partnership a přátelské soužití.

Listopad 2011

huh :/

19. listopadu 2011 v 20:23 | Starlight
Huh nějak nestíham... no každopádně snad zejtra napíšu ;) Dneska jsem byla na koních, měla jsem zase tu stejnou mladou klisnu co minule... Je skvělá :)

Komplikace

15. listopadu 2011 v 18:12 | Starlight
Zjistili jsme si víc informací o plemenitbě toho plemene,co jsou poníci,jak jsme si dovezli z toho ostrova a do cesty se nám postavily komplikace. Aby mohli být potomci těchto koní registrování pod plemeno, musí všichni koně složit těžké zkoušky vycházející z původních ostrovních tradic a na to budou mset umět i pod sedlem.Takže to vypadá tak,že všichni dostanou trénink a až složej ty zkoušky,tak teprve budou moct žít polodivoce :/

No žádná sláva :D

14. listopadu 2011 v 18:45 | Starlight
No jelikož je táta antitalent na focení,tak asi z 6 fotek je jakžtak po x úpravách použitelný jen to,co se dávam.
... Jo a abych nezapomněla pro Terinku: znamená to jako že jí jsou snad ještě 4,ale nejsem si tim jistá( ale jelikož se mi dneska rozsvítil mozek tak už si tim jistá jsem :D)
... a omlouvam se, původně jsem článek chtěla zveřejnit už včera,jenže nešly nahrát fotky :/

žiju! :DD

12. listopadu 2011 v 16:29 | Starlight
Tak dneska jsem byla na koních, dali mi mam takovej dojem ještě stále 4letou klisnu, koncem jara se vrátila z obsedání. Kámoška nedavno spadla,já měla dneska štěstí a tak byla dneska naprosto zlatá, úplně miláček, jenom se párkrát bála přejít nějaký povrchy,nebo hadici a lekla se vyhozenýho zelí a šutrů a ještě při prvním cvalu si trošičku zavyhazovala,takže super vyjížďka, kdyby byla taková úplně vždycky, tak jí chci mít pořád,ale bohužel někdy má lepší a někdy horší dny no :D... Ale myslim,že nám to celkem šlo,mam i pár fotek,ale pořádně vám napíšu až zejtra, musíme za chvíli babičce na oslavu na kulatiny ;D!

Jak dopadla dražba?

11. listopadu 2011 v 18:23 | Starlight |  O ranči
Tak jsme se před několika dny z tch vzdálených ostrovů z dražby. Vybrali jsme nakonec 4 koně- 1 hřebce a 3 klisny,takže máme takové malé stádečko :)! Vypadá to,že převoz zvládli v pohodě, dostalo se jim veterinární péče, úpravy kopyt a pořádné koupele. Po cca týdnu bez jídla( od odchytu domorodci do převozu, při odchytu tam mají poníci ohavné podmínky) začínají zase přibírat, budou snad úplně v pořádku. Tady pár fotek z dražby...
↑Všichni 4 pohromadě :D
↑ Odborné posouzení jedné z klisen :D Jane studuje vetrinu...
↑ Posuzování hřebce
↑ ,,Hej, pojďte sem, ty vypadaj dobře!" :DDD
↑ Takhle nám je tam naložili :/ Hrozný ty jejich způsoby. Hned jak to šlo, naložili jsme je normálně, Jelikož to ale předtím byli divocí koně, museli jsme jim dát sedativa,aby si neublížili a nezničili přepravní techniku.
↑ V mycím boxu se jim dostalo základní péče, poníci u nás budou dál žít polodivoce. Pokud budou ochotni spolupracovat s lidmi, provedeme nějaký vícvik metodami přirozené komunikace.

Ještě den

10. listopadu 2011 v 17:44 | Starlight
Viz předchozí článek,nestíhám,odkládám to na zítra.

Ježišmarja... nestíham :///

9. listopadu 2011 v 20:34 | Starlight
Chtěla bych se omluvit,že nestíham,je teď spousta školních akcí a taky flámů( :D) navíc furt píšem písemky,tak se omlouvam,zítra se pokusí m něco přidat a oběhnout většinu SRek ;)